Jeśli kiedykolwiek spędziłeś cały dzień na dworze biegając dookoła, goniąc dzieci lub po prostu wędrując, prawdopodobnie łatwo było ci zasnąć. Bezsenność nie dokuczała Ci po tym, jak twoje ciało było wyczerpane poprzez aktywność fizyczną. Jednak niektórych osób ta zasada nie dotyczy.

Jakie ćwiczenia pomogą zwalczyć bezsenność?

Utrzymanie aktywności naszego ciała jest ważne nie tylko ze względu na oczywiste korzyści fizyczne, ale także dlatego, że regularne ćwiczenia mogą być naturalnym lekarstwem na bezsenność. Ważne jest, aby wybrać ćwiczenia które będą działać na rzecz snu, w przeciwieństwie do ćwiczeń, które dodadzą Ci energii do pewnego momentu że sen staje się prawie niemożliwy. Joga to metoda ćwiczeń, którą ludzie stosują od wieków. Obejmuje serię rozciąganie i ćwiczenia oddechowe, które ujędrniają ciało od wewnątrz.

Ćwiczenia na bezsenność – to warto wiedzieć

Większość miast oferują kilka opcji w programach jogi. Często wiele studiów jogi oferuje nawet bezpłatny drop-in klasa. Pomaga to zapoznać się z programem i serią odcinków, które są zaangażowany. Jeśli jest to coś, co sprawia Ci przyjemność, możesz szybko włączyć to do swojego planu fitness i niedługo poczujesz pozytywne korzyści również w odniesieniu do swoich wzorców snu. Chodzenie to również świetne ćwiczenie na bezsenność. Chodzenie choć czas jest bardzo ważny. Nie chcesz iść na długi i wyczerpujący spacer na krótko przed przejściem na emeryturę wieczór. Podczas spaceru twoje bicie serca ulegnie przyspieszeniu i wielu z twoich mięśnie będą napięte. Jeśli przejdziesz od poruszania się w stałym tempie do próby leżenia w ciszy w łóżku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sen umyka ci przez co najmniej kilka godzin. Twoje ciało naprawdę potrzebuje okres ochłodzenia, więc korzyści płynące z chodzenia w związku z bezsennością mogą być największe, jeśli chodzenie odbywa się wcześniej w ciągu dnia.

Kolejnym ćwiczeniem, które ma pozytywny wynik, jeśli chodzi o bezsenność, jest pływanie. Pływanie w stałym tempie w górę i w dół, długość basenu pozwala na ćwiczenie mięśni delikatnie, a woda zapewnia kojącą jakość, której nie zapewnia wiele innych reżimów ćwiczeń. Także jeśli pływasz w obiekcie publicznym, często oferują również bezpłatne korzystanie z sauny lub wanny z hydromasażem.

Więcej artykułów o zdrowym stylu życia, prawidłowym śnie, a także aktywności fizycznej, znajdziesz w serwisie https://www.healthy.pl/.

Obie z nich pozwalają organizmowi się zrelaksować i mogą pomóc w przygotowaniu się do snu

Ćwiczenia mogą być świetnym sposobem na naturalną walkę z bezsennością, jednak ich sukces zależy od rodzaju ćwiczeń. Wybierz coś niezbyt męczącego, co działa kojąco i pozwala łatwo przejść od aktywności do przygotowania do snu. Jeśli sprawisz, że ćwiczenia będą regularną częścią zgodnie z wieczorną rutyną, obudzisz się w noc wolną od bezsenności.