Jeśli zażywasz leki na swoje schorzenia, możesz właśnie przez nie się niewysypiać. Nawet jeśli przyjmujesz leki bez recepty, może to spowodować, że nie będziesz w stanie dobrze spać w nocy. Deprywacja snu spowodowana przez leki jest ważnym czynnikiem dla osób cierpiących na ową chorobę.

Leki które wpływają na bezsenność

Faktem jest, że musisz zastanowić się, co dzieje się z twoim ciałem, rozmawiając z lekarzem o skutkach ubocznych leków, które możesz przyjmować. Jakie leki? Istnieje kilka leków, które powodują bezsenność, co może Cię prowadzić do pozbawienia snu.

Na przykład leki przeciwdepresyjne, zmniejszające przekrwienie, leki rozszerzające oskrzela, krew leki na ciśnienie, leki na tarczycę, leki moczopędne i przeciwhistaminowe – wszystko to może sprawić, że nie zasniesz w nocy. Pamiętaj, że istnieje wiele różnych rodzajów leków, które podlegają tym przepisom jednak kategorie. Na przykład, jeśli zażywasz leki przeciwdepresyjne w celu zwalczania innych schorzeń, możesz napotkać problemy spanie. Może to obejmować leki takie jak lit, leki MAOI i leki SSRI. Osoby przyjmujące teofilinę w leczeniu astmy mogą mieć problemy ze snem. Leki bez recepty również mogą przyczyniać się do bezsenności. Na przykład, jeśli kup leki zmniejszające przekrwienie, które pomogą Ci pozbyć się kaszlu i przeziębienia, bez recepty leki zawierające pseudoefedrynę lub fenylopropanolaminę spowodują problemy z zasypianiem. Czasami, jeśli zażyjesz zbyt dużo tabletek nasennych, możesz nawet mieć problemy z zaśnięciem chociaż bierzesz leki, które powinny to zachęcić. Problem z tabletkami nasennymi to prosty.

Warto też wiedzieć coś o samym etapie spania, np. jakie wskazówki ukryte są w snach? Dzięki temu lepiej zrozumiemy własną podświadomość, a co za tym idzie będzie na łatwiej zwalczyć bezsenność.

Ale, jak większość innych typów leki, twoje ciało rozwinie oporność lub tolerancję na te leki. Kiedyś to tak się dzieje, nie można już czerpać korzyści z tych leków i mogą one faktycznie mieć odwrotny wpływ na ciebie! Jeśli zmagasz się z nowym lekiem, ponieważ nie możesz spać, kiedy bierzesz go lub po prostu nie możesz tolerować żadnego z innych skutków ubocznych, które ma, porozmawiaj z nim Twój doktor. Jest duża szansa, że istnieje lek, który można podać bez takiego drastycznego problemu, taki jak brak snu.