Antena satelitarna służy do odbioru sygnału telewizyjnego, umożliwiając miłośnikom srebrnego ekranu oglądanie ulubionych kanałów w najwyższej możliwej jakości. Jeśli jesteś właścicielem domu i chcesz mieć dostęp do szerokiej oferty rozrywkowej, możesz postawić na zakup takiego właśnie takiej anteny. Aby mieć pełną wiedzę o sposobie jej działania, przeczytaj także, czym jest konwerter satelitarny. Jeśli zechcesz wyposażyć się w to urządzenie osobno, wejdź na stronę naszego sklepu Ihaa, gdzie prezentujemy szeroką ofertę takich sprzętów. Może to być pomocne na przykład w przypadku awarii konwertera. 

Co to jest konwerter satelitarny?

Konwertery satelitarne to bardzo ważne urządzenia, które umożliwiają zamianę sygnału, który jest zbierany przez czaszę anteny i jego dalszą transmisję prosto do odbiornika. Dzięki temu funkcjonalnemu urządzeniu można przesunąć oraz wzmocnić sygnał z zakresu 10,7-11,7 i 11,7-12,75 GHz w zakres 950-2150 MHz. Następnie przekazywany jest on dalej przy pomocy kabla antenowego do tunera satelitarnego. Na rynku znajduje się wiele rodzajów konwerterów. Mogą to być na przykład konwertery pełnozakresowe (single), ale również podwójne (twin), czy poczwórne (quad), a nawet takie, które posiadają aż osiem wejść antenowych (octo). Konwerter unicable z kolei jest w stanie za pomocą jednego kabla obsłużyć nawet osiem różnych urządzeń. Jeśli chcesz kupić konwerter, cena będzie miała ogromne znaczenie. Oprócz tego zwróć jednak także oczywiście uwagę na szczegółowe parametry techniczne. 

Na co zwrócić uwagę, kupując konwerter satelitarny?

Jeśli konwerter satelitarny się zepsuje, warto zainwestować w nowe urządzenie. Ponieważ antena satelitarna, której częścią jest ten element znajduje się na zewnątrz, konwerter powinien mieć odpowiednio solidną obudowę. Odporność na wilgoć, niską temperaturę i promieniowanie UV to kluczowe cechy, które musi mieć takie urządzenie. Musi ono wytrzymać niejedną burzę, czy atak mrozu. Oprócz tego wysokiej klasy konwerter ma odpowiednio niski współczynnik szumu. Aby w porę zaopatrzyć się w nowy model takiego sprzętu, należy na bieżąco monitorować stan swojego zestawu satelitarnego, ponieważ może on ulec awarii z powodu przepięć i wyładowań atmosferycznych. Wejdź na naszą stronę Ihaa: konwertery satelitarne czekają na Ciebie. Wybierz model, który będzie kompatybilny z Twoją anteną.

Jak wymienić konwerter satelitarny?

Jeśli Twój konwerter do anteny uległ awarii, możesz go łatwo wymienić. Na pewno pomocni okażą się specjaliści, warto jednak wiedzieć, na czym to polega. Przy użyciu złączek typu F można odłączyć kabel koncentryczny. Następnie warto skorzystać ze śrubokrętu, ponieważ bez trudu pozwala on odczepić podtrzymujące sprzęt mocowanie. W ten sposób odłączamy konwerter i w tym samym miejscu możemy zamocować nowy model. Wymiana konwertera w antenie satelitarnej nie jest trudna, wymaga jednak pewnej podstawowej zręczności i wiedzy. Można to zrobić samodzielnie albo skorzystać z usług specjalistów.