Brak snu jest często spowodowany jego warunkami. Zwykle są to powody dość błache, na przykład nadmierny stres lub niewygodne łóżko.

Ale czasami może wystąpić stan chorobowy, który powoduje, że tracisz zdolność do wystarczającego snu, aby zapewnić sobie spokój, którego potrzebujesz, aby dobrze funkcjonować podczas godzin czuwania.

Deprywacja snu, która jest spowodowana medycznie może w rzeczywistości przybierać różne formy

Na przykład, jeśli cierpisz na przewlekły ból, który nie pozwala Ci dobrze spać w nocy, ponieważ odczuwasz ból, może to prowadzić do pozbawienia snu. Przewlekły ból jest jakikolwiek rodzaj bólu, który utrzymuje się lub trwa. Ten rodzaj bólu może pochodzić z bólu pleców lub problemów z Twoje nogi.

Może to być dyskomfort, z którym się borykasz z powodu sposobu, w jaki siebie traktujesz fizycznie. Oprócz tego typu stanu, który powoduje brak snu, istnieją inne, które mogą powodować, że są bardziej wyraźne.

Warunki fizyczne i psychiczne mogą prowadzić do snu pozbawienie. Oto kilka z tych, których możesz doświadczać:

  • Astma to powoduje. Osoby cierpiące na astmę w godzinach nocnych to zazwyczaj będzie pozbawiony snu na dłuższą metę. W niektórych przypadkach lek, który jest dostarczone w celu leczenia choroby mogą również przyczynić się do niemożności dobrego snu w nocy.
  • ADHD lub zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi to kolejny stan, który może przyczynić się do niezdolności do dobrego snu. Wiele osób cierpi na zaburzenia chrapania i snu, które mają ten stan które sprawiają, że napotykają niezliczone problemy ze snem.
  • Depresja może być również przyczyną braku snu. Nie tylko może się to zdarzyć, ale chronicznie bezsenność może powodować depresję i zaburzenia lękowe u wielu pacjentów. Ci, którzy cierpią na zaburzenia afektywne dwubiegunowe mają również problemy ze snem.

Istnieją inne schorzenia, które mogą powodować problemy z dobrym snem w nocy. Jeśli masz te problemy, ważne jest, aby porozmawiać o nich z lekarzem. Faktem jest, że samo pozbawienie snu może również narażać twoje życie, lecz nie tylko, dlatego nie powinieneś tego lekceważyć.

źródło: Zachodnie.pl – portal o zdrowym stylu życia