Regeneracja to kluczowa rzecz, aby cały nasz organizm prawidłowo funkcjonował, jednak niestety wielu z nas ma problemy ze snem i tutaj pytanie – co w takim przypadku możemy zrobić?

Regenerowanie i wysypianie się – czemu jest tak ważne?

Niektóre problemy są tak poważne, że my sami nie jesteśmy w stanie ich wyleczyć, dlatego w takim przypadku należy udać się do specjalisty, ponieważ bardzo zły i nie regularny sen, bądź całkowity brak snu może prowadzić do na przykład depresji.

Na szczęście niektóre przypadki jesteśmy w stanie „wyleczyć” sami, jednak co należy robić i jak postępować, aby faktycznie nasz sen był poprawny i zdrowy i przede wszystkim sprawiał, abyśmy się wysypiali?

Zdrowy sen krok po kroku

Po pierwsze, aby nasz sen był zdrowy i abyśmy w ogóle mogli spać powinniśmy nasz organizm przyzwyczaić do regularnych godzin snu, aby nasz organizm sam wymagał od nas pójścia spać w danych godzinach (np. 22/23), oraz regularne godziny wstawania na przykład 6-7 rano, ponadto dobrym lifehackiem zwłaszcza na początku będzie odkładanie budzika po drugiej stronie pokoju, po to, byśmy rano wstali z łóżka kiedy zadzwoni budzik, wtedy zmusimy nasze ciało do lekkiego rozbudzenia się, przez co szybciej i łatwiej będzie nam się w pełni wybudzić.

Kofeina to częsty przeciwnik dobrego snu, czy to w postaci kawy czy energetyka, dlatego nie powinniśmy pić takich rzeczy po południu, bądź stricte przed snem, ponieważ o wiele trudniej będzie nam zasnąć, na domiar tego wszystkie substancje zawarte w kawie, czy energetyku bardzo długo schodzą z naszego organizmu (kilka godzin) i właśnie to jest powodem tego, że nie możemy zasnąć.

Więcej artykułów o zdrowym stylu życia, znajdziesz w serwisie szol.pl.

Gorąca kąpiel przed snem to coś za co nasz organizm nam podziękuje, dlaczego?

Gorąca kąpiel rozluźnia nasze mięśnie, oraz relaksuje nas, dlatego jeśli weźmiemy taką kąpiel chwilę przed snem o wiele łatwiej będzie nam zasnąć i sen będzie przyjemniejszy a ciało o wiele bardziej się zregeneruje, przez co rano wstaniemy wyspani i uśmiechnięci, a przecież o to chodzi by wstawać z uśmiechem na twarzy, prawda?

Małą podpowiedzią dla wielu ludzi mających problemy z zasypianiem może być fakt, abyśmy przed snem wzięli jakąś książkę i czytali, ponieważ wtedy nasz umysł się „oczyszcza” i pozbywa negatywnej energii, która często jest na przykład podczas przeglądania social mediów na telefonie.