Powinieneś już wiedzieć, jak ważną rolę odgrywa sen w całym twoim życiu i jak wielki wywiera wpływ na jakość twojej codzienności. Nie możesz być zdrowy, pełny energii i wypoczęty, jeżeli wiecznie niedosypiasz. Brak optymalnej ilości odpoczynku jest olbrzymim problemem współczesnych czasów. Wszyscy chcemy osiągać coraz więcej i coraz szybciej, dlatego potrafimy siedzieć nad różnymi projektami do późnych godzin wieczornych, śmiejąc się, że przecież wyśpimy się po śmierci, a teraz nie mamy na to czasu. Czy aby na pewno?

Sen a produktywność

Jeżeli zdrowy sen nie jest stałym twoim punktem w ciągu dnia, najprawdopodobniej więcej na tym tracisz niżeli zyskujesz. Wydaje ci się, że oszczędzasz czas, bo nie przeznaczasz go na bezproduktywne wylegiwanie się w łóżku. Siedzi wieczorami nieraz i do drugiej w nocy, a potem wstajesz skoro świt, czasem i o piątej rano, rekompensując sobie kiepski odpoczynek kolejnymi filiżankami kawy czy napojami energetycznymi. Efekt? Wcale nie robisz więcej, bo stajesz się mniej produktywny. Niewypoczęty organizm nigdy nie będzie działać na pełnych obrotach. Gdy zdasz sobie z tego sprawę, najprawdopodobniej sam zechcesz zmienić niewłaściwe nawyki i przekonasz się, że czas przeznaczone na sen nigdy nie jest czasem straconym.

Sen to podstawa

Zdrowy sen zapewni ci energię do działania, pełną koncentrację i spokój umysłu. A to nie wszystko. Dzięki niemu możesz również efektywnie wzmocnić swoje serce i wesprzeć je w pracy – więcej o tym na blogu zdrowotnym www.kaszel.pl. A twoje serce pracuje bardzo ciężko każdego dnia. Nigdy nie robi sobie nawet króciutkiej przerwy na odpoczynek. Jak się więc okazuje, długi i głęboki oraz zdrowy sen jest absolutnie najlepszym, a przy tym naturalnym i darmowym lekarstwem, które pomoże ci uchronić się przed ciężkimi chorobami serca. Osoby, które przesypiają 7-8 godzin każdego dnia, znacznie rzadziej chorują na nadciśnienie. Spróbuj więc wyrobić sobie pewien rytuał. Staraj się zasypiać zawsze o tej samej porze i wstawać o tej samej godzinie, aby organizm przywykł do wybranych pór odpoczynku.