Rynek usług magazynowych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i zmienia w zależności od potrzeb i oczekiwań odbiorców. Wynajem magazynów to obecnie rozwiązanie adresowanie nie tylko do przedsiębiorców, ale i osób prywatnych – doskonałym tego przykładem jest usługa self storage.

Self storage – co to takiego?

Określenie self storage oznacza wynajem magazynów samoobsługowych znajdujących się w większych obiektach, które są odpowiednio przystosowane do świadczenia tego typu usługi. Self storage to pojęcie odnoszące się także i do magazynów samoobsługowych. Charakteryzują się one niedużą powierzchnią – maksymalnie do ponad 20 m kw., w zależności od zasobów, jakimi dysponuje dany usługodawca. W mini przechowalniach można trzymać różne rzeczy – z wyjątkiem tych, które są w regulaminie wymienione jako zakazane. Należą do nich m.in. materiały uznawane za niebezpieczne, mienie pochodzące z nielegalnych źródeł czy produkty spożywcze o krótkim terminie przydatności do spożycia.

Self storage – jak korzystać z tej usługi?

Chcąc wynająć magazyn samoobsługowy, należy zgłosić się do firmy oferującej wynajem takich boksów. W Kangu Self Storage formalności można załatwić nie tylko osobiście, ale też za pośrednictwem e-mail, przy czym minimalny okres najmu wynosi 14 dni. Jeśli wybrana przez klienta powierzchnia jest dostępna, umowa zawierana jest od ręki. Kolejnym warunkiem uzyskania dostępu do magazynu samoobsługowego jest terminowe uiszczenie opłat. Nie są one wygórowane. W Polsce wynajęcie przechowalni o powierzchni 1 m kw. kosztuje średnio ok. 100 zł netto miesięcznie.

Self storage – jakie zalety ma ta usługa?

Self storage to usługa wyróżniająca się licznymi zaletami. Przede wszystkim jest to ogromne udogodnienie dla wszystkich osób prywatnych i prowadzących drobną działalność gospodarczą z uwagi na możliwość uzyskania dodatkowej przestrzeni do przechowywania mienia. Atrakcyjne stawki dają swobodę w planowaniu budżetu domowego lub firmowego. Z opłaconego magazynu można korzystać przez cały czas.